خواص سیر برای پوست و حقایق عجیب سیر در کاهش ابتلا به سرطان

خواص سیر

خواص سیر به طور گسترده ای به عنوان یک طعم دهنده در پخت و پز استفاده می شود. اما در سرتاسر تاریخ تا به امروز از آن به عنوان یک دارو برای جلوگیری و درمان طیف وسیعی از بیماری ها استفاده می شود.سیر متعلق به خانواده صیفی جات است و نزدیک به پیاز، راککیو( یک نوع پیاز در آسیا) پیازچه، تره، تره فرنگی و موسیر است. این مواد برای هزاران سال استفاده می شده است و در مصر باستان نیز برای پخت و مزایای بهداشتی درمانی مورد استفاده قرار می گرفته است.در این مقاله به مزایای بالقوه سلامت سیر نگاهی می اندازیم و به تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است می پردازیم.

خواص سیر

حقایقی محض در رابطه با سیر

  • در بسیاری از کشورها سیر به عنوان یک دارو قرنها استفاده می شده است.
  • سیر چه به صورت خام استفاده شود و چه به صورت پخته شده ممکن است دارای مزایای سلامتی باشد.
  • سیر ممکن است دارای خواص آنتی بیوتیک قابل توجهی باشد.

تاریخچه سیر

سیر هزاران سال در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است و سوابق نشان می دهد که حتی در هنگام ساخت اهرام جیزه در حدود 5000 سال پیش استفاده میشده است.

موارد استفاده

در حال حاضر سیر به طور گسترده ای برای شرایط مختلف مرتبط با سیستم خون و قلب مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله آترواسکلروز (سخت شدن شریان ها)، کلسترول بالا، حمله قلبی، بیماری قلبی عروقی و فشار خون بالا.امروزه همچنین برخی افراد برای جلوگیری از سرطان ریه، سرطان پروستات، سرطان پستان، سرطان معده، سرطان روده بزرگ و راست روده سیر مصرف می کنند.مهم است اضافه کنیم که تنها برخی از این استفاده ها به وسیله ی تحقیقات مورد تأیید هستند.

براساس یک تحقیق در مجله Food and Chemical Toxicology هشدار داده شده است که گرم شدن کوتاه مدت باعث کاهش اثرات ضد التهابی عصاره های سیر خام تازه می شود و این مورد ممکن است به مذاق برخی افراد که نمی توانند طعم و یا بوی سیر تازه را تحمل کنند خوش نیاید.

خواص سیر

خواص سیر

در زیر نمونه هایی از برخی مطالعات علمی منتشر شده درمجلات علمی بررسی شده و شامل مزایای درمانی سیر هستند.

خواص سیر در کاهش خطر سرطان ریه

طبق بررسی انجام شده در مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در استان جیانگسو چین، در افرادی که سیر خام را حداقل دو بار در هفته طی دوره 7 ساله مصرف کردند، خطر ابتلا به سرطان ریه 44 درصد کمتر بود.محققانی که مطالعات خود را در مجله Cancer Prevention Research منتشر کرده اند، مصاحبه های رو در رو با 1424 بیمار مبتلا به سرطان ریه و 4543 فرد سالم انجام دادند. آنها درباره رژیم غذایی و شیوه زندگی آن‌ها، از جمله سوالات در مورد سیگار و چگونگی مصرف سیر سوال کردند.

نویسندگان این مقاله نوشتند: "یک وابستگی و ارتباط بین مصرف سیر خام و سرطان ریه با یک الگوی پاسخ دوز مشاهده شده است که نشان می دهد که سیر ممکن است به عنوان یک عامل پیشگیری کننده شیمیایی برای سرطان ریه عمل کند."

سرطان مغز

طبق یک سری آزمایش مشخص شده است که ترکیبات ارگانیک گوگرد در سیر وجود دارد و اثری موثر در از بین بردن سلول در glioblastomas، نوعی از تومور مغزی کشنده دارد.

دانشمندان دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی در مجله Cancer گزارش دادند که سه ترکیب اصلی گوگرد از سیر – DAS، DADS و DATS – " در ریشه‌کن کردن سلول های سرطانی مغز موثر بودند، اما در این بین  DATS اثربخشی بیشتری را نشان داد."

خواص سیر در کاهش مبتلا شدن به آرتروز

زنانی که یک رژیم غذایی غنی از صیفی جات داشتند نسبت به بقیه‌ی افراد کمتر به آرتروز مبتلا شده بودند.این گزارش را یک تیم در کالج کینگ لندن و دانشگاه East Anglia در انگلستان و در مجله BMC Musculoskeletal Disorders منتشر کرده اند. رژیم های غذایی که شامل سیر، پیاز، تره فرنگی، شالت( نوعی پیاز کوچک) و راککیو(نوعی صیفی جات در چین) بودند.

نویسندگان این تحقیق اظهار داشتند که یافته های آنها نه تنها تأثیرات احتمال رژیم را بر پیامدهای آرتروز نشان داد، بلکه همچنین توانایی استفاده از ترکیبات موجود در سیر را برای توسعه درمان برای این بیماری نشان داد.

در مطالعه طولانی مدت که شامل بیش از 1000 زن و شوهر سالم زن بود، دریافتند که افرادی که رژیم های غذایی شامل مقدار زیادی میوه و سبزیجات، "مخصوصا صیفی‌جاتی مانند سیر" داشتند، نشانه های کمتری از آرتروز زودرس در مفصل ران داشتند.

سیر , آنتی بیوتیک قوی بالقوه

بر طبق یک مطالعه منتشر شده در مجله شیمی درمانی ضد میکروبی، سولفید دی دیالین، ترکیبی از سیر، 100 بار موثرتر از دو آنتی بیوتیک محبوب در مبارزه با باکتری کمپیلوباکتر است.باکتری کمپیلوباکتر یکی از شایعترین علل عفونتهای روده است.

خواص سیر در حفاظت از قلب

محققین در دانشکده پزشکی اموری دریافتند که Diallyl trisulfide، یک جزء از روغن سیر، به محافظت از قلب در طی عمل جراحی قلب و پس از حمله قلبی کمک می کند. آنها همچنین معتقدند Diallyl trisulfide می تواند به عنوان درمان برای نارسایی قلبی استفاده شود. و هچنین گاز سولفید هیدروژن از قلب در برابر آسیب محافظت می کند.با این حال،استفاده از این ترکیب به علت فرار بودنش برای درمان مشکل است.به همین علت، دانشمندان تصمیم گرفتند بر روی Diallyl trisulfide  ، یک جزء روغن سیر، به عنوان روش ایمن تر برای ارائه مزایای سولفید هیدروژن به قلب تمرکز کنند.

در آزمایشات با استفاده از موش آزمایشگاهی، تیم متوجه شد که پس از حمله قلبی، موشهایی که سولفید دی دیالیل دریافت کرده بودند، 61 درصد کمتر از موشهای درمان نشده در معرض آسیب قلبی بودند.در مطالعه دیگری که در مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی منتشر شد، دانشمندان دریافته اند که روغن سیر ممکن است بیماران دیابتی را در برابر بیماری قلبی محافظت کند.کاردیومیوپاتی عامل اصلی مرگ در بیماران دیابتی است. این یک بیماری مزمن میوکارد (عضله قلب) است که غیر طبیعی ضخیم، بزرگ شده و یا سفت و سخت است.

نویسندگان این مقاله نوشتند: "در نتیجه، روغن سیر دارای پتانسیل قابل ملاحظه‌ای برای محافظت از قلبها در اثر کاردیومیوپاتی ناشی از دیابت است."گرچه هنوز باید مطالعات انسانی برای تأیید نتایج این مطالعه انجام شود.

خواص سیر

کلسترول بالا و فشار خون بالا

محققان دانشگاه آنکارا، اثرات مکمل های عصاره سیر را بر روی پروفایل لیپید خون (چربی) بیماران مبتلا به کلسترول خون بالا بررسی کردند. این مطالعه در مجله Biochemical Nutrition منتشر شده است.

این مطالعه 23 داوطلب دارای کلسترول بالا بود. 13 نفر نیز دارای فشار خون بالا بودند. آنها به دو گروه تقسیم شدند:

گروه کنترل کننده سطح کلسترول بالا (فشار خون طبیعی).

گروه فشار خون بالا کلسترول (فشار خون بالا).

آنها مکمل های عصاره سیر را به مدت 4 ماه مصرف کردند و به طور منظم پارامترهای چربی خون، عملکرد کلیه و کبد بررسی شدند.در پایان 4 ماه، محققان نتیجه گرفتند:  مکمل عصاره سیر باعث بهبود پروتئین چربی خون، تقویت پتاسیم آنتی اکسیدانی خون و کاهش فشار خون سیستولیک و دیاستولیک می شود و همچنین باعث کاهش میزان اکسیداسیون می شود محصول (MDA) در نمونه های خون، که نشان می دهد کاهش واکنش های اکسیداسیون در بدن است. "به عبارت دیگر مکمل های عصاره سیر باعث کاهش سطح کلسترول و همچنین فشار خون در بیماران مبتلا به فشار خون بالا می شود.

خواص سیر در کاهش ابتلا سرطان پرستات

پزشکان گروه ارولوژی، بیمارستان دوستانه چین و ژاپن، مطالعه ای را انجام دادند که رابطه بین مصرف صیفی جات و خطر ابتلا به سرطان پروستات را ارزیابی کرد.نویسندگان این مطالعه به این نتیجه رسیدند: "مصرف صیفی جات ، به ویژه مصرف سیر، به کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات منجر می شود."

آسیب کبدی ناشی از الکل

آسیب کبدی ناشی از الکل به خاطر مصرف بیش از حد نوشیدنی های الکلی طولانی مدت است.زایمان زودرس (نارس).عفونت های میکروبی در دوران بارداری خطر زایمان زودرس را افزایش می دهد. دانشمندان بخش اپیدمیولوژی، موسسه نروژی موسسه بهداشت عمومی، بررسی تاثیر مواد غذایی بر عفونت های ضد میکروبی و خطر زایمان زودرس را بررسی کردند.

نویسندگان این مطالعه به این نتیجه رسیدند: "مصرف غذا با ترکیبات ضد میکروبی و پیشبیتوتی ممکن است برای کاهش خطر ابتلا به PTD خود به خود اهمیت داشته باشد. به طور خاص، سیر با کاهش کلی PTD مرتبط است."

خواص سیر و سرماخوردگی

یک گروه تحقیقاتی از بیمارستان St. Joseph Family Medicine Residency در ایندیانا تحقیقی با عنوان درمان سرماخوردگی در کودکان و بزرگسالان منتشر کرده اند.آن ها گزارش دادند که " مصرف پیشگیرانه سیر ممکن است تعداد دفعات سرماخوردگی در بزرگسالان را کاهش دهد اما تاثیری بر طول مدت علائم ندارد.

مصرف پیشگیرانه به این معنی است کهگرچه برخی تحقیقات نشان می دهد که سیر خام بیشترین مزیت را دارد، مطالعات دیگر نیز نشان داده است که با مصرف سیر به هر دو صورت خام و پخته شده، مزایا را به دست آورده اند. بنابراین، شما می توانید از سیر به شیوه های مختلف از مزایای خود لذت ببرید.

منبع : medicalnewstoday.com

خواص سیر برای پوست و حقایق عجیب سیر در کاهش ابتلا به سرطان
4.4 (88.57%) 7 vote[s]

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به سایت سرگرمی می باشد.