بستنی سنتی وانیلی در خانه و فوت و فن بستنی سنتی زعفرانی

بستنی سنتی

بستنی سنتی , اینبار برای شما می خواهیم طرز تهیه بستنی را آموزش بدهیم.بستنی که خیلی خوشمزه است و خیلی ها طرفدار و هوادار آن هستند و مطمئن هستم از این مطلب خوشتون می آید پس با ما باشید.

بستنی سنتی

مواد لازم جهت تهیه بستنی سنتی

شیر 1 لیتر
شکر 350 گرم
ثعلب 2 قاشق چای خوری
محلول زعفران 2 قاشق سوپ خوری
گلاب 4قاشق سوپ خوری
پودر هل سفید 1 قاشق چای خوری
خامه صبحانه 150 گرم
پسته خرد شده 120 گرم

طرز تهیه بستنی سنتی با ثعلب

اول از همه ثعلب را با شکر مخلوط می کنیم.شیر را می جوشانیم و بعد از چند دقیقه کم کم ثعلب را با شکر که مخلوط کرده ایم به آن اضافه می کنیم و بعد آن را با قاشق هم می زنیم تا شکر با شیر مخلوط شود.بعد از چندین دقیقه شعله را خاموش می کنیم و می گذاریم تا شیر سرد شود و بعد از آن شیر را از صافی رد می کنیم تا یکدست شود.حال بعد از یکدست شدن شیر به آن هل، زعفران و گلاب را اضافه کنید.

حال محلول را داخل فریزر قرار دهید.حال هر یک ساعت یک بار آن را از فریزر در بیاورید و بعد آن را هم بزنید و دوباره آن را در فریزر قرار دهید و این عمل را 5 الی 6 بار انجام بدهید.دقت داشته باشید در این عمل شیر نباید یخ بزند فقط کمی سرد شود و اگر دیدید داشت یخ میزد آن را از فریزر در بیاورید.در اخر نیز محلول بستنی را در دستگاه بستنی ساز ریخته و پسته ها را به آن اضافه می کنیم.

حال خامه را در سینی فر پهن کنید و روی آن فشار دهید تا ضخامتی 1 تا 2 میلیمتری را بدست بیاورید و بعد داخل فریزر قرار دهید تا یخ بزند و بعد آن را خرد کنید و داخل بستنی بریزید و در آخر بستنی را هم زده و باز در فریزر قرار دهید.

بستنی سنتی که درست کردیم دارای 2752 کیلو کالری انرژی، 450 گرم کربوهیدرات، 65 گرم پروتئین، 125 گرم چربی می باشد.

 • سعی کنید از ثعلب مرغوب استفاده کنید تا بستنی کشدار شود و اگر نباشد بستنی دچار یخ زدگی می شود.
 • دقت کنید که خامه تان چرب نباشد چون یخ نمی زند و اگر بود کمی با شیر آن را مخلوط کنید و بعد آن را روی سینی فر پخش کنید.
 • اگر شکر نیز در این محلول زیاد باشد، بستنی خودش را نمی گیرد.
 • اگر می خواهید بستنی تان کشدار شود سعی کنید از ثعلب بیشتری استفاده کنید.(البته هر چیزی حدی دارد)

امیدوارم از این بستنی خوشتان آمده باشد و آن را دوست داشته باشید.

بستنی سنتی

مواد لازم جهت تهیه بستنی سنتی بدون ثعلب

 • 2 لیوان شیر
 • 6 عدد تخم مرغ
 • 1 لیوان شکر
 • 1.5 پنس نمک
 • 450 میلی لیتر خامه
 • 1 عدد لوبیای وانیل
 • 1 قاشق چای خوری وانیل مایع

طرز تهیه بستنی بدون ثعلب

این بار برای شما نیز طرز تهیه بستنی بدون ثعلب را گذاشته ایم تا اگر می خواهید از ثعلب استفاده کنید بخوبی آن را یاد بگیرید و به راحتی آن را درست کنید.

در ابتدا باید وانیل تازه یا لوبیای وانیل را به دو قسمت تقسیم کنیم و بعد با چاقو دانه های پسته را از وانیل جدا می کنیم.بعد از آن شیر را روی حرارت قرار می دهیم و به آن نمک و شکر اضافه می کنیم در صورتی که بخواهید می توانید برای خوش طعمی بستنی از گلاب و زعفران نیز استفاده کنید.بعد از جوش آمدن شیر را را خاموش می کنیم و بعد از سرد شدن ان، دانه های وانیل و پوسته ای وانیل را به شیر اضافه می کنیم.حال شیر را در یک کنار گذاشته به مدت یک ساعت و روی آن در می گذاریم تا وانیل مخلوط شده و طعم و عطر خود را بگیرد.

بعد از گذشت یک ساعت دوباره شیر را روی حرارت قرار می دهیم و در ادامه ظرف بزرگ دیگری را انتخاب و در آن یخ می ریزیم و خامه را روی ظرف کوچکتر ریخته و داخل ظرف یخ ها می زاریم تا سرد و یخ شود و با هم زن دستی آنها را بعد از مدتی مخلوط می کنیم.حال زرده تخم مرغ ها را با هم زن برقی مخلوط می کنیم و کم کم به شیر اضافه می کنیم و هی هم می زنیم و بعد دوباره شیر را روی حرارت قرار می دهیم و همینطور که روی اجاق قرار داد آن را هی هم می زنیم تا تخم مرغ ها خراب نشود.

حال بعد یکی دو دقیقه از سرد شدن شیر که گذشت، مخلوط شیر را که درون آن زرده تخم مرغ است را صافی رد کرده و داخل خامه ها می ریزیم.حال اسانس وانیل را به مخلوط اضافه می کنیم.مخلوط مایعی که درست شده است را در ظرفی در دار گذاشته و به مدت حدودا 12 ساعت آن را درون فریزر قرار می دهیم و بعد از گذشت 12 ساعت آن را از فریزر در آورده و پوسته وانیل را از آنها جدا کرده و بعد دوباره آنها را درون فریزر قرار می دهیم.

حال هر نیم ساعت ظرف را بیرون می آوریم و آن را هم می زنیم و اینکار را حدودا 6 بار انجام می دهیم.دقت داشته باشید که بستنی نباید یخ بزند و اگر بزند بستنی تان خراب می شود و قبل از یخ زدن بستنی باید آن را هم زد.امیدوارم از این بستنی نیز خوشتان بیاید و آن را درست کنید.

بستنی سنتی وانیلی در خانه و فوت و فن بستنی سنتی زعفرانی
4.3 (86.67%) 6 votes

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به سایت سرگرمی می باشد.