خواص سنجد در بارداری حیرت آور و خواص سنجد پودر برای پوست

خواص سنجد

خواص سنجد , از گیاهی که به کرات در طب سنتی از آن بعنوان دارو استفاده می شود به سنجد می توان اشاره کرد. این میوه که معمولاً به صورت خشک شده مصرف می شود، برای درمان بسیاری از بیماری ها همچون سرطان به کار می رود. درمان دیابت از دیگر فواید بسیار مهم این میوه ( گیاه ) محسوب می شود. ما در این نوشتار قصد داریم به طور کامل در خصوص مزایای استفاده از سنجد صحبت کنیم. پس اگر اطلاعات چندانی از این میوه ندارید تا انتهای این نوشتار در بخش سلامت با ما همراه باشید.

 

خواص سنجد

جلوگیری از استرس با سنجد

با آزمایشاتی که بر روی موش ها انجام داده شد، سنجد به خوبی توانست استرس ناشی از کروم در این موجودات را مدیریت کند. عصاره ای که از برگ سنجد گرفته شد به خوبی توانست این مشکل را حل کند.

 

-تقویت معده

روغن هسته سنجد زخم های معده موش را برطرف کرد. در طی یک آزمایش بر روی این موجودات، عصاره ای که از پوست بوته سنجد گرفته شد به سرعت، غشای معده را بهبود بخشید، در بعضی از موش ها نیز شدت بیماری در معده را کاهش داد.

 

-کم کردن التهاب با سنجد

در سنجد ماده ای به اسم متانول وجود دارد که سطح سیتوکین التهاب را کاهش می دهد، به همین دلیل کاربرد خوبی برای کاهش التهاب از خود نشان می دهد. گفته می شود که سنجد می تواند التهاب مفصل را نیز بهبود ببخشید.

 

درمان سرطان با سنجد

مطالعات زیادی در این خصوص صورت گرفته است و نتیجه آن این شده است که عصاره سنجد، از رشد تومورهای موجود در معده و یا پوست جلوگیری بعمل آورده است. همچنین آب سنجد برای جلوگیری از ایجاد بیماری های ژنیتکی که در اسپرم وجود دارند، بسیار مفید است.

 

-مراقبت از کبد با سنجد

سنجد برای بیمارانی که به سیروزکبدی مبتلا بودند بسیار خوب عمل کرد. در مدت 30 روزاز عصاره سنجد برای این بیماران استفاده شد که کاهش این بیماری را در پیش داشت. گفتنی است که روغن سنجد نیز در درمان این مورد موثر خواهد بود.

 

کاهش دیابت با سنجد و عصاره آن

از عصاره سنجد بعنوان یکی از کم کننده های سطح قند و یا چربی استفاده می شود. نتایج آزمایشات نشان داده شده است که عصاره هسته سنجد بعنوان کاهنده فشار خون ناشی از قند در موش ها بوده است.

 

-درمان زخم با سنجد

افرادی که دچار سوختگی شده اند، از روغن سنجد استفاده کنند. در واقع بر روی 151 نفر این مورد تست شد، به این صورت که بانداژهای این افراد، در سنجد خوابانده شد. که تاثیر بسزایی را در بهبود زخم ها پدیدار شد. حتی استفاده از عصاره برگ سنجد بر روی محل زخم روی پوست درمان آن را سرعت می بخشد

 

-محافظت از مغز

در آزمایشی در موش ها، سنجد به خوبی توانست، تخریب مغزی در این حیوانات را که ناشی از اسکوپولامین معکوس بوده است را کنترل کند.

 

-تقویت سیستم ایمنی

از عصاره سنجد می توان برای قدرت دهی به بدن استفاده کند. این عصاره سیستم ایمنی جوجه ها را به خوبی تقویت کرد و اثر سمی که در بدن آن ها بود را کم کرد. همچنین اگر به دلیل استرس سیستم ایمنی بدن تان کاهش می باید، می تونید از این میوه استفاده کنید.

 

-رفع خشکی چشم

اگر به این مشکل همه گیر مبتلا هستید، پیشنهاد می کنیم که از سنجد استفاده نمایید. اسید هایی که در روغن هسته سنجد وجود دارند خشکی چشم را برطرف می کنند. این آزمایشات بر روی موش انجام می شود. در انسان ها نیز که بر روی 86 نفر انجام شد. علائم خشکی چشم را به طرز قابل توجه ای کاهش داد.

 

-بهبود سلامت قلب با سنجد

عصاره سنجد به ریه ها کمک می کند تا از ترشحات بدن به این ناحیه جلوگیری شود. روغن سنجد نیزمی تواند آسیب های قلبی را کم کند. این مسائل در موشها به طور کامل بررسی شد.

 

-افزایش سلامت پوست

اگر روی پوست تان بریدگی ها عمیق ایجاد شده است از روغن سنجد استفاده نمایید. این روغن می تواند به طرز شگفت آوری این زخم ها را بهبود ببخشید. همچنین در سنجد ترکیباتی وجود دارد که پوست را نرم نگاه می دارد.

 

-کاهش احتمال لخته شدن پوست

اگر نمی خواهید لخته شدن خون را تجربه کنید، به صورت خوراکی از سنجد استفاده کنید. این میوه می تواند احتمال لخته شدن سلول های سفید خود را پایین آورد. در واقع کمک بسیار بزرگی به قلب خواهد شد.

 

-کم کردن تب های شدید با سنجد

در بعضی از کشورها از شیره گل سنجد برای کم کردن تب های بسیار شدید استفاده می کنند. معمولاً این کار در کشور اسپانیا انجام می شود.

 

-جلوگیری از عفونت بدن

اگر می خواهید کمتر به عفونت بدن مبتلا شوید، یکی از راه های بسیار خوب آن، استفاده از سنجد است، چرا که به اندازه کافی ویتامین c در آن وجود دارد.

 

-بهبود تنگی نفس

اگر از بیماری های مانند، فلج، زخم ریه، تنگی نفس و حتی کزاز رنج می برید، پیشنهاد می کنیم که از جوشانده گل سنجد استفاده کنید.

 

-رفع اسهال با سنجد

اگر از اسهال رنج می برید و هیچ دارویی اثر نکرده است از میوه سنجد استفاده کنید، فقط دقت داشته باشید که زیاده روی نکنید، چرا که ممکن است به یبوست ختم شود.

 

-سنجد ضد نفخ است

اگر به کرات نفخ می کنید، این که مشکل مزمن برای شما شده است، می توانید از عرق شکوفه سنجد استفاده کنید. که اثر فوق العاده ای بر معده خواهد گذاشت.

 

-لاغری با سنجد

در سنجد فیبر به مفدار لازم یافت می شود. در واقع با مصرف سنجد، احساس سیری به شما دست خواهد داد. کم شدن اشتها می تواند شما را تا وزش دلخواه تان پیش ببرد.

 

-محافظت از استخوان

سنجد منبعی بسیار خوبی از ویتامین دی است. اگر فکر می کنید که در معرض پوکی استخوان هستید، در طول هر ماه از مصرف سنجد خودداری نکنید.

 

-سنجد برای بارداران

سنجد برای خانم های بارداری که در ابتدای صب حالت تهوع دارند، بسیار مفید است، در واقع به این دسته از خانم ها توصیه می شود صبح هنگام، چند عدد سنجد مصرف کنند.

خواص سنجد در بارداری حیرت آور و خواص سنجد پودر برای پوست
5 (100%) 1 vote

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به سایت سرگرمی می باشد.