کبد چرب علائم راه درمان و آشنایی و بهترین راه تست کبد چرب در خانه

کبد چرب

یکی از عضوهای بدن که نقش بسزایی در عملکرد بدن درد، کبد است. این عضو وظیفه پاکسازی خون از هر گونه مواد مضر از جمله موادهای سمی را بر عهده دارد. اگر برای این عضو از بدن مشکلاتی پیش بیاید، خیلی سخت می توان به زندگی ادامه داد. همینطور خیلی سخت هم می توان آن را درمان کرد. یکی از بیماری هایی که کبد را همیشه مورد تهدید قرار می دهد، چرب شدن آن است. با ناپرهیزی های خیلی ساده می توان این مشکل را ایجاد کرد اما با پرهیزهای خیلی سخت هم نمی توان شرایط را بهبود بخشید. حال اگر نمی خواهید به این بیماری گرفتار شوید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

کبد چرب

 

علائم کبد چرب

 

1) بیش از اندازه چاق بودن

اگر شکم‌تان بزرگ است، باید هر آن منتظر باشید که به این بیماری گرفتار شید. البته افراد لاغر نیز به این بیماری گرفتار خواهند شد. اما چاقی احتمال مبتلا شدن را بیشتر می کند. اگر بیشاز اندازه چاق باشید، کبد نمی تواند تمام کارایی خود را انجام دهد.

 

2) ادرار تیره رنگ

اگر کبد نتواند موادهای سمی بدن را از بین ببرد، این موادها از راه ادرار خارج می شوند. پس اگر زمانی رنگ ادرارتان تیره شد. احتمال اینکه کبدتان مشکل داشته وجود دارد.

 

3) درد در قسمت شکم

اگر احساس درد در قسمت راست شکم تان داشتید، احتمال اینکه کبدتان مشکل داشته باشد هست، ممکن است این درد به دلیل خونریزی کبدنیز باشد. معمولاً در این مواقع استفراغ هم خواهید داشت که خون در استفراغ هم دیده خواهد شد.

 

4) زردی زدن

سفید شدن چشم ها و زرد شدن پوست می تواند علائمی از زردی و یا همان یرقان باشد، احساس خارش در قسمت پلک هم می تواند شکل بگیرد. که همه اینها نشانه هایی از بیماری کبد چرب هم می تواند باشد. پس باید بررسی شوید.

 

5) خسته شدن بیش از اندازه

اگر کبدتان چرب باشد، بدن فاز ترمیمی به خود میگیرد. به همین دلیل برای جبران خون فراوانی را به این عضو هدایت می کند تا اکسیژن کافی برای بدن ایجاد شود. ب همین خاطر ممکن است این حس به ما دست بدهد که انرژی مان کم شده است پس دچار خستگی می شویم.

 

6) جمع شدن آب در شکم

می توان با قاطعیت گفت که این نشانهاز علائم حتمی کبد چرب است. احتمال اینکه نفس کشیدن در اینطور مواقع برای فرد بیمار سخت شود وجود دارد، چرا که آب موجود در شکم به دیگر اعضا فشاری بیش از اندازه وارد می کند.

درمان های خنگی کبد چرب

 

1) سرکه سیب

برای رفع چرب بودن کبد، 1 ق غذا خوری از سرکه سیب تصفیه نشده را به 1 لیوان آب گرم افزوده و هر روز 2 بار میل کنید. عسل هم می توانید بیفزائید. دقت کنید که قبل از غذا بنوشید. ( تا چند ماه )

 

2) لیمو ترش

نصف آب لیمو ترش را در 1 لیوان آب ریخته و بنوشید. در روز حداقل 2 یا 3 بار این کار را تکرار نمایید.

 

3) استفاده از گیاه قاصدک

ریشه این گیاه که خشک شده باشد را به اندازه 1 ق غذاخوری به 1 لیوان آب ِ ترجیحاً داغ اضافه نمایید. سپس درب ظرف را به مدت 10 دقیقه گذاشته. سپس عسل هم اضافه و بنوشید. روزانه 3 فنجان کفایت می کند. ( تا چند هفته )

 

4) زردچوبه

2 لیوان آب آماده کرده و سپس 1/4 ق غذاخوری از این ادویه یا پودر را نیز به آن اضافه نمایید. صبر کنید تا به جوش آید. دو بار در روز بنوشید. ( تا چند هفته )

کبد چرب علائم راه درمان و آشنایی و بهترین راه تست کبد چرب در خانه
5 (100%) 2 votes

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به سایت سرگرمی می باشد.