چربی خون عصبی و نرمال چیست و درمان چربی خون به روش طب سنتی

چربی خون

افزایش کسترول بدن یا اصطلاحاً همان تری گلیسرید سبب ایجاد مشکلاتی از جمله، چربی خون خواهد شد. دلایل مختلفی برای بالا رفتن چربی خون می توان ذکر کرد که شاید اصلی ترین آن مصرف بیش از اندازه انواع غذاهای پرچرب باشد. اگر اخیراً گز گز دست و پا دارید، و یا پاهایتان مور مور می شود و یا دچار خواب رفتگی بدن به شما دست میدهد، احتمال اینکه چربی خون تان بالا برسد، بسیار است.

 

چربی خون

 

چربی خون عصبی

 

گاهاً پیش می آید که حتی عصبی شدن و ناراحتی کردن نیز سبب افزایش چربی در خون شود. زمانی که عکس العمل های عصبی از خود بروز می دهید، هورمون های خاصی در بدن تشکیل می شود که نتیجه ی آن بالا رقتن چربی و حتی قند خون است. تحقیقات نشان داده است افرادی که در معرض این بیماری قرار دارند، در کنار رعایت رژیم لاغری می بایست، خلق و خوی خود را نیز تغییر دهند.

 

درمان چربی خون به روش طب سنتی

 

1) استفاده از نوشیدنی هایی مانند: آب گوجه فرنگی، آب غوره و آب انار می تواند تا حد خوبی سبب کم شدن کلسترول بدن شود. توصیه می کنیم میانوعده های خود را با این نوشیدنی ها پر کنید. همچنین استفاده از میوه هایی مانند: نارنج، لیمو ترش، گریپ فروت و گیلاس هم می توانند چربی خون را کاهش دهند.

 

2) زیتون و میوه آن نیز در کم کردن چربی خون موثر است. روغن بادام زمینی، روغن هسته انگور، روغن کنجد نیز از جمله روغن هایی هستند که مصرف آنها برای تهیه مواد غذایی می تواند تأثیر بسزایی در کاهش کلسترول خون داشته باشد.

 

3) دسته ای از مواد غذایی هم هستند که به مصرفشان به افرادی که چربی خون دارند، توصیه می شود. این مواد غذایی عبارتند از: فلفل سبز، لیمو ترش، بادمجان و عدس.

 

4) در فلفل سیاه نیز ماده ای به نام پپرین وجود دارد که رشد سلول های چربی را کاهشمی دهد. محققان نیز در تحقیقاتی ثابت کرده اند که این ماده به خوبی می تواند میزان چربی در خون را کم کند.

 

5) گیاه خرفه هم می تواند یکی از موارد بسیار مهم در کاهش چربی باشد. در طب سنتی استفاده از خرفه بسیار تأکید شده است. این گیاه علاوه بر کاهش دهنده چربی خون است، می تواند قوای جسمی را نیز تقویت کند. برای رفع تشنگی هم بسیار موثر است.

 

6) دانه های گشنیز هم می توانند چربی خون را کاهش دهند. به همین منظور 2 ق چای خوری از این دانه ها را ب1 فنجان آب اضاف نمایید و سپس به جوش آورید. بعد از اینکه مقداری خنک شد میل کنید. اصرار در این امر می تواند چربی خون را کم کند.

 

7) از پیاز هم می توان بعنوان یک کاهنده چربی خون بهره برد. برای این منظور 1 عدد پیاز را به خوبی رنده، و سپس با 1/3 ق چای خوری فلفل و 1 فنجان باترمیک مخلوط نمایید. در روز یک بار این روش را امتحان کنید.

چربی خون عصبی و نرمال چیست و درمان چربی خون به روش طب سنتی
5 (100%) 3 votes

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به سایت سرگرمی می باشد.