تنظیمات اینترنت همراه اول به آسانی و کد تنظیمات اینترنت همراه اول 4g

تنظیمات اینترنت همراه اول

تنظیمات اینترنت همراه اول , امروزه اینترنت جزو جدایی ناپذیر زندگی همه ما شده است. فرض کنید در جایی هستید و باید از اینترنت استفاده کنید؛ در فضاهای بیرون از منزل دیگر ADSL وجود ندارد تا بتوان از آن استفاده کرد، به همین دلیل می بایست به همراه اول و یا دیگر اپراتور ها مراجعه کرد. در واقع همه ما باید تنظیمات مختص به گوشی خود را برای روزهای ضروری که نیاز به اینترنت داریم را داشته باشیم. استفاده از اینترنت همراه اول مستلزم انجام یکسری تنظیمات است که ما در این بخش از سایت می خواهیم به بررسی آن بپردازیم. قبل از هر چیزی نام و مدل دقیق گوشی خود را بدست آورید ( البته اگر اطلاع ندارید ) چرا که برای ثبت درست تنظیمات اینترنت گوشی تان نیاز خواهد شد.

تنظیمات اینترنت همراه اول

تنظیمات اینترنت همراه اول

برای اینکه بتوانید از سرویس های اینترنت همراه اول و یا همان GPRS استفاده نمایید. می بایست در ابتدا این سرویس را فعال کنید. این کار را می توان با دو روش زیر انجام داد:

  • ارسال پیامک به سرشماره 8188
  • شماره گیری دستور #231*111*

با انجام یکی از دو مورد گفته شده در بالا، تنظیمات مختص به گوشی شما از سمت همراه اول برای تان ارسال خواهد شد. اگر به هر دلیلی همراه اول توانایی تنظیم کردن تنظیمات اینترنت شما را نداشته باشد، می بایست به صورت دستی این کار را انجام دهید. ( دلایلی مانند نشناختن نوع گوشی همراه شما ).

دوستان توجه کنند که با ارسال نام و مدل گوشی به سرشماره 8008 می توانند تنظیمات مورد نظر اینترنت گوشی خود را دریافت کنند. همچنین با ارسال پیامک ( کد IMEI ) که از طریق شماره گیری #06#* بدست می آید، به سرشماره 8008 می توانند تنظیمات گوشی خود را بدست آورند.

تنظیمات دستی اینترنت همراه اول GPRS:

برای اینکه بتوانید اینترنت گوشی خود را به صورت دستی تنظیم کنید می بایست مراحل زیر را انجام دهید:

1) در مرحله اول از گزینه Start استفاده کرده و بر روی گزینه setting لمس نمایید. چندین گزینه برایتان نمایش داده می شود که می بایست بر روی گزینه GPRS setting لمس کنید.

2) مجدداً گزینه هایی برای تان به نمایش در می آید که این بار بر روی Manage existing connectios لمس کنید. حال نام این اتصال را بعنوان مثال MCI GPRS بگذارید. حالا بر روی دکمه NEXT بزنید تا به مرحله بعدی بروید.

3)  حالا در خانه‌ی Access point name عبارت mcinet بنویسید. حال نیاز است که به قسمت connection باز گردید. به سراغ گزینه edit proxy server رفته و آن را انتخاب نمایید.

4) حالا در گزینه ای به نام advance عبارت های زیر را بنویسید:

Name: MCI-GPRS
APN: mcinet
WAP Proxy: 192.168.194.73
Port: 9201
HTTP Proxy: 192.168.194.73
Port: 8080

حال همه تنظیمات را ذخیره یا Save نمایید. طبیعتاً با انجام درست این تنظیمات، اینترنت شما وصل خواهد شد.

تنظیمات اینترنت همراه اول به آسانی و کد تنظیمات اینترنت همراه اول 4g
5 (100%) 3 votes

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به سایت سرگرمی می باشد.