اپیلاسیون بیکینی راحت در منزل و بهترین روش های اپلاسیون ناحیه تناسلی

اپیلاسیون

اپیلاسیون , رهایی از شر موهای زائد بدن یکی از دغدغه های تمامی مردان و زنان است. اخیراً روش های موثرتری پیدا شده است که اگر چه استفاده از آن کمی با درد همراه است اما تا مدت نسبتاً خوبی، فرد را از وجود موهای زائد در قسمت های مختلف بدن راحت می کند. اسپلاسیون با وکس روش است که حتی می توانید در منزل آن را انجام دهید. البته کمی به مهارت نیز نیاز دارد.

اپیلاسیون

توصیه هایی قبل از انجام اپیلاسیون بیکینی و ناحیه تناسلی

1) در ابتدا مطمئن شوید که اندازه موهای بدن‌تان از 0.64 سانتی متر کمتر و یا بیشتر از 0.1 سانتی متر نباشد. در واقع اندازه موها خیلی با اهمیت است. در غیر اینصورت اپلاسیون به طور کامل انجام نخواهد شد و ممکن است حتی اذیت هم بشوید. پس توصیه می کنیم که اگر موهای زائد کوتاه هستند، صبر کنید به اندازه گفته شده برسند و اگر زیادی بلند هستند با استفاده از یک موزر آن را کوتاه نمایید.

2) اگر قسمت تناسلی خود را می خواهید وکس کنید. در نظر داشته باشید که اگر بار اول‌تان باشد امکان این که دردآورد باشد و مشکلاتی مانند التهاب را برای‌تان پیش بیاورد، زیاد است. توصیه می کنیم قبل از انجام وکس، ایبوپروفن مصرف کنید.

3) قبل از اینکه ناحیه تناسلی را وکس کنید. باید به حمام بروید تا این ناحیه کاملاً تمیز شده باشد. در واقع به حمام رفته و با صابون و یا شامپو محل مورد نظر را تمیز کنید. از انواع اسکراب ها هم می توانید بهره ببرید. علاوه بر راحت بودن شما در هنگام کار، احتمال عفونت بعد از انجام وکس هم کاهش می باید.

4) از شلوارک هم در هنگام کار می توان استفاده کرد و هم در پایان. به دلیل اینکه جنس شلوارک نرم است، بعد از وکس، کمتر دچار خارشو یا التهاب خواهید شد.

روش انجام اپیلاسیون بیکینی و ناحیه تناسلی

1) ابتدا به ساکن باید موم خریداری کنید یا همان وکس ِ گرم.  توصیه ما استفاده از وکس گرم است. چرا که موهای ناحیه بیکینی زیر است و وکس اگر گرم باشد بهتر عمل می کند. دقت شود که از موم های مایع و یا نرم استفاده نشود. چرا که این گونه وکس ها (موم ها ) برای موهای ضعیف مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از نوارهای موبر نیز توصیه نمی شود چرا دردناک متصور می شوند.

2) می توانید وکس را در مایکروفر گرم کنید. ( یا حتی دستگاه وارمر ) گرم کردن وکس رو گاز هم بهتر است با روش بنماری انجام شود. زمانی که وکس گرم شد می توانید آن را بهم زده تا یکدست شوند. سپس برای اینکه وکس را امتحان کنید تا شدن گرم بودنش را متوجه شوید، آن را بر روی ساعد خود بزنید. نباید خیلی داغ باشد. اگر داغ بود به هیچ عنوان بر روی بکینی نزنید.

3) برای انجام وکس نیز باید به طور مشخص و منظم بخش های مختلف بدن را انتخاب کنید. بعنوان مثال می توانید از قسمت ران ها شروع کنید و بعد به سمت داخل بروید. بعد به سمت پشت حرکت کنید و در انتها نیز به قسمت باسن برسید. برای انجام نیز می بایست با یکی از دستان ( دست غیرقالب ) پوست را کشیده و با آن دست وکس بزنید.

4) مقدار وکسی که می بایست به پوست زده شود باید شکل مستطیل داشته باشد. ( 7.5 در 2.5 سانتی متر ). برای ضخامت هم به اندازه ی یک سکه در نظر بگیرید. نکته بعدی اینکه جهت رویش موها در بکینی ممکن است به جهت ها متفاوتی باشد. وکس را باید در هر قسمت از پوست در جهت رویش مو بزنید.

5) دقت کنید که وکس را کمی پایین تر از نقطه‌ی رویش مو بزنید چرا که موقع کندن دچار دردسر نشوید. زمانی که وکس را به پوست زدید 30 ثانیه صبر کنید تا سفت شود. هر زمان که سفت تر شد آن را بکنید. معمولاً با زدن ناخن روی وکس صدای ناخن زدن روی پلاستیک می آید. این یعنی می توانید وکس را بکَنید.

6) دقت داشته باشید که جهت کندن وکس باید در خلاف جهت رویش مو باشد. زمانی که می خواهید وکس را بکَنید با دست غیر قالب پوست را کشیده و با دست دیگر وکس را با تمام قدرت بکَنید. به همین صورت تمام موهای بکینی و یا ناحیه تناسلی را از بین ببرید.

اپیلاسیون بیکینی راحت در منزل و بهترین روش های اپلاسیون ناحیه تناسلی
5 (100%) 2 votes

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به سایت سرگرمی می باشد.