خواص سنجد اعجاب آور در لاغری و خواص سنجد برای پوست و مو

خواص سنجد

خواص سنجد , سنجد از میوه های بسیار خوب و پُرخواصی است که اگر تا به این لحظه از خواص‌های بی نظیرش چیزی نمی‌دانستید، باید بگوییم که ضرر کرده‌اید. این میوه کوچکِ خشک مصارف زیادی در بسیاری از صنایع مانند: دارو، بهداشت , سلامت و حتی عطرسازی دارد. شاید بتوان مهم ترین اثر گرفته شده از این میوه را در پیشگیری از بیماری مهلک سرطان دانست. حال با این مقدمه‌ی کوتاه به سراغ شمردن فواید بی‌شمار سنجد می رویم.

خواص سنجد

خواص سنجد در جلوگیری از زخم معده

از این میوه می توان در برابر مشکلات و همچنین زخم معده استفاده کرد. با توجه به تحقیقاتی که در موش‌ها انجام شد، روغن هسته این میوه توانست زخم معده‌ی ایجاد شده در موش‌ها را به خوبی کنترل کند. همچنین در صورت رخ دادن مشکلاتی در غشای معده، از سنجد می توان بهره برد.

 

-کاهش التهاب با سنجد

ورم ایجاد شده در موش ها که توسط تزریق مایکوباکتریوم ایجاد شد، توسط عصاره سنجد درمان شد. همچنین این عصاره در برابر آرتریت و یا همان التهاب مفاصل کارا بود. در برگ این میوه متانول به اندازه کافی یافت می شود و این سبب کم کردن التهاب در سلول های موش شد.

 

-مبارزه با سلول های سرطانی با سنجد

آب موجود در سنجد، میتواند سلول های سرطانی در مغز استخوان را کاهش دهد. این نتیجه از آزمایشات مکرر در موش ها بدست آمده است. همچنین تحقیقات دیگری مشخص کرد که عصاره سنجد از رشد تومور در معده و یا پوست جلوگیری می کند.

 

خواص سنجد برای کبد

از عصاره و روغن سنجد میتوان برای بهبود بیماری سیروز کبدی استفاده کرد. در آزمایشاتی که بر روی 50 بیمار کبدی انجام شد، مشخص شد که عصاره سنجد شدت بیماری کبدی را در یک ماه کاهش داده است. البته در این آزمایشات اثر روغن سنجد بیشتر از عصاره‌اش بوده است.

 

-کاهش دیابت با سنجد

از عصاره‌ی سنجد می توان برای کم کردن سطح قند استفاده کرد. در واقع آنهایی که فشار خون بسیار بالا دارند، می توانند از این عصاره استفاده کنند تا بخش قابل توجه ای از دیابت آنها کاهش یابد.

-درمان سریع زخم با سنجد

سنجد می تواند اثرات سوختگی را به سرعت کاهش دهد. همچنین توانایی کاهش درد را نیز دارد. اگر پوستتان زخم شده است، از عصاره برگ سنجد استفاه کنید.

-حفاظت از مغز

مطالعات و آزمایشاتی بسیار در خصوص محافظت سنجد از مغز انجام شد که با موفقیت به پایان رسید. نتیجه‌ی این آزمایشات این بود که عصاره‌ی برگ سنجد آسیب و تخریب مغزی در مغز را بهبود داد.

-تقویت سیستم ایمنی با سنجد

در آزمایشی به جوجه ها سمی به نام T-2 انتقال دادند اما با شگفتی تمام مشاهده شد که عصاره سنجد اثر این سم را به طرز قابل ملاحظه ای کاهش داد. فیبر گلوکومانان موجود در سنجد در به نتیجه رسیدن این آزمایش تاثیرگذار بود.

-از بین بردن باکتری‌ها با سنجد

استفاده از سنجد می تواند باکتری های مختلفی مانند: شیگلا دیسانتری، سالمونلا نیفی و حتی MRSA را از بین ببرد. عصار و میوه‌ی سنجد واکنش های خوبی در برابر این قبیل از باکتری ها از خود نشان داده است.

-بهبود خشکی چشم

خشکی چشم در موش ها که ناشی از استرس بود توسط روغن هسته سنجد کاهش پیدا کرد. همچنین آزمایشاتی بر روی 86 نفر انجام شد که نتیجه‌ی آن بهبود خشکی چشمِ اکثر آنها بود که ناشی از آب و هوای سرد بود.

-محافظت از قلب

قلب باید توانایی این را داشته باشد که در برابر استرس مقابله کند. این توانایی توسط عصاره سنجد در قلب افزایش پیدا می کند. همچنین روغن این میوه بوسیله‌ی اکسیدان‌ها احتمال آسیب دیدن قلب را کاهش می دهد.

 

خواص سنجد محافظت از پوست

برای اینکه بتوانید از پوست خود به خوبی محافظت کنید و ضخامت آن را بیشتر کنید، روغن سنجد را بر روی پوست بمالید. حتماًمی دانید که پوست ضخیف کمک می کند تا در صورت ایجاد بریدگی در پوست، به سرعت بهبود یابد.

 

-جلوگیری از لخته شدن خون

سنجد میل کنید تا کمتر در معرض لخته شدن سلولهای سفید خون قرار بگیرد. نتیجه این کار نیز به نفع شماست چرا که خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی در شما کاهش پیدا می کند.

-کاهش تب با میوه سنجد

در کشورهای مختلف مانند اسپانیا، برای کاهش تب های بسیار شدید و حتی خطرناک از شیره‌ی سنجد استفاده می شود.

-جلوگیری از پوکی استخوان

وجود کلسیم کافی و بیشمار در سنجد آن را برای افرادی که در معرض پوکی قرار دارند، بسیار عالی جلوه داده است، بنابراین اگر می خواهید استخوان های بسیار محکمی داشته باشید سنجد مصرف کنید.

 

خواص سنجد در لاغری

اگر سنجد مصرف کنید قطعاً احساس سیری خواهید کرد. در واقع سنجد می توان اشتهایتان را کاهش دهد و نتیجه‌ی این کار لاغر شدن شما خواهد بود. افراد می توانند در رژیم لاغری خود این گزینه را نیز قرار دهند تا تاثی شگفت انگیز آن را مشاهده کنند.

 

-قطع تکرر ادرار

به دلایل زیادی می توان تکرر ادرار گرفت. سنجد به خوبی می تواند این مشکل را رفع کند. البته توصیه می کنیم برای این مورد قبل از هر کار با پزشک معالج خود مشورت کنید.

-سنجد ضدنفخ است

معده نیز در اثر عوامل زیادی دچار نفخ خواهد شد، بنابراین یک راه ساده برای رفع این مشکل، استفاده از عرق شکوفه سنجد است. از این ماده بعنوان یکی از موثرترین قطع کننده‌های نفخ استفاده می شود.

-انعقاد خون با این میوه

وجود ویتامین کا در این میوه آن را به یکی از بهترین کاهش دهنده خونریزی تبدیل کرده است. بسیاری از افراد هستند که مشکل انعقاد خون دارند، به این دسته پیشنهاد می کنیم که سنجد مصرف کنند.

-قطع اسهال

اگر اسهال شدید دارید و یا داروهای دیگر را مصرف کرده و نتیجه ای نگرفته اید، یک بار هم از میوه سنجد استفاده کنید. البته دقت کنید که در مصرف آن زیاده روی نکنید چرا که سبب یبوست خواهد شد.

-مفید برای تنگی نفس

اگر بیماری هایی نظیر: زخم ریه، کزاز، فلج و یا حتی مشکلات قلبی دارید، توصیه می کنیم که حتماً از جوشانده‌ی گل سنجد استفاده کنید.

-سرشار از ویتامین C

ویتامین c از وارد شدن عفونت به بدن جلوگیری بعمل می آورد. سنجد هم یکی از میوه هایی است که سرشار از این ویتامین است. به کسانی که کمبود ویتامین c دارند توصیه می کنیم از این میوه مصرف کنند.

خواص سنجد اعجاب آور در لاغری و خواص سنجد برای پوست و مو
5 (100%) 1 vote

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به سایت سرگرمی می باشد.