طرز تهیه لابستر ، نحوه پاک کردن و لابستر حرام است یا حلال

طرز تهیه لابستر

طرز تهیه لابستر , لابستر یکی از غذهای دریایی است که علاقمند خاص خودش را دارد. این حیوان دریایی شباهت زیادی به میگو دارد. مانند میگو نیز پخته و سرو می شود. روش های زیادی برای پختن لابستر وجود دارد؛ همینطور روش های خوردن آن هم متفاوت است. ما در این پست یکی از آسان ترین روش های پختن لابستر را قرار خواهیم داد.

طرز تهیه لابستر

مواد اولیه تهیه خوراک خرچنگ

لابستر برای هر نفر 1 عدد
آب ِ شور 1 قابلمه بزرگ
کره به مقدار لازم
نان به میزان لازم

طرز تهیه خوراک خرچنگ

1) دقت کنید که قابلمه ای که برای پختن لابستر انتخاب می کنید باید مناسب باشد. اگر در نظر دارید تا چندین لابستر را با هم پخت کنید باید در چندین مرحله این کار را انجام دهید. حال با این توضیحات، قابلمه را از آپ پر نمایید.

2) حال نمک اضافه کنید. دقت داشتهباشید که برای هر لیتر آب 2 ق غذاخوری نمک نیاز است. در واقع شوری ِ آب درون قابلمه باید به اندازه شوری آب دریا باشد. سپس فوراً آب را به جوش آورید.

3) حال لابستر را برداشته و به صورت وارونه آن را داخل آب جوش کنید. در قابلمه را نیز بگذارید.  مدت زمان 15 تا 20 دقیقه بسته به اندازه لابستر زمان نیاز هست تا آب پز شوند. زمانی که لابستر ها پخته می شوند، رنگشات قرمز روشن و همچنین براق خواهند شد.

4) بعد از اینکه لابستر ها پخته شدند، آنها با با وسیله ای مانند انبر یا هر چیز دیگری از قابلمه در آورده و در ظرف سرو قرار دهید. صبر کنید تا آب اضافی آن خارج و کمی خنک شوند. در این لحظه لابستر آماده سرو خواهد بود.

خوردن لابستر حرام است یا حلال؟

بعضی ها نام شاه میگو را برای لابستر در نظر گرفته اند. اما مراجع تقلید این نام را قبول ندارند و معتقدند که لابستر از نوع میگو نمی باشد. به همین دلیل است که برخی از مراجع تقلید خوردن لابستر را حرام می دانند.

– آیت الله مکارم شیرازی، با عنوان اینکه لابستر از خانواده ی میگو نیست استفاده کردن از این موجود برای خوردن را حرام می دانند.

– همچنین آیت الله وحید خراسانی نیز خوردن انواع خرچنگ و مشتقات آن را حرام اعلام کرده اند.

-آیت الله همدانی نوری نیز اعلام داشته اند که اگر در عرف، لابستر را مانند میگو یا شاه میگو به حساب آوریم، خوردن آن منعی ندارد.

در واقع با این توضیحات می توان به جرأت گفت که هیچ مرجعی خوردن لابستر را حلال یا حرام ندانسته اند.

طرز تهیه لابستر ، نحوه پاک کردن و لابستر حرام است یا حلال
5 (100%) 2 votes

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به سایت سرگرمی می باشد.