طرز تهیه کدو حلوایی با آهک و طرز تهیه کدو حلوایی دسر خوشمزه

طرز تهیه کدو حلوایی

طرز تهیه کدو حلوایی , کدو حلوایی سرشار از مواد مغذی است. این کدو را معمولاً در فصل پاییز درست می کنند و تا آخر سال در انواع غذاها از آن استفاده می کنند. از کدو حلوایی در دسر، پیش غذا، و حتی انواع مختلف غذا بهره خواهند برد. فقط باید بدانید که چگونه کدو را حلوایی درست میکنند و فوت و فن تهیه آن را باید دانست. اگر تا به حال کدوحلوایی درست نکرده اید، این نوشتار را دنبال کنید تا به شما عزیزان آموزش دهیم که با چه روشی می توانید بهترین کدو حلوایی را داشته باشید.

طرز تهیه کدو حلوایی

طرز تهیه کدو حلوایی

1) برای اینکه یک کدو حلوایی خوب داشته باشید. ابتدا کدو را به خوبی شستشو دهید. سپس آن را تمیز کنید. در واقع باید ساقه کدو را گرفته و بعد به دو نیم تبدیل کنید. اگر کدو حلوایی شما بزرگ بود برای اینکه راحت تر پخته شود. می توانید آن را به قسمت های کوچکتر تبدیل کنید. حالا به سراغ گرفتن تخم های کدو حلوایی بروید و به طور کامل آن را جدا کنید.

2) بعد از آن که کدو حلوایی را تکه تکه کرده اید، قابلمه ای بزرگ آورده و آنها را درون قابلمه بریزید. ( توصیه می کنیم که قسمت پوست دار کدو را در کف قابلمه قرار دهید ). حالا مقدار کمی آب ( مثلاً 1/6 لیوان ) در قابلمه ریخته تا در ابتدای پختن، از سوختن پوست کدو و همچنین بو گرفتن آن جلوگیری بعمل آید.

3) حالا برای اینکه بپزد، شعله را روی ملایم قرار داده و ترجیحاً در قابلمه را هم بگذارید و اجازه دهید تا کدو به مدت 60 الی 120 دقیقه بپزد. ( البته ناگفته نماند که زمان پختن بسته به اندازه و جنس کدو دارد که تشخیص این مورد را بر عهده خودتان می گذاریم. توجه کنید که کدو کم کم آب افتاده و خواهد پخت.

4) بعد از یکی دو ساعت باید چک کنید تا ببینید کدو پخته است یا خیر. با چنگال تست کنید. اگر کدو نرم شده بود پس پخته شده است. دقت کنید که آب درون قابلمه بخار شده است یا نه. اگر نشده بود شعله را زیاد کرده و درب قابلمه را هم بردارید تا آب اضافی تبخیر شود.

5) حالا نوبت استراحت دادن به کدوهای پخته شده است. آن را در جایی قرار داده تا خنک شوند. وقتی سرد شدند با استفاده از یک قاشق گوشت کدو را بتراشید. در آخر می توانید برای اینکه کدو ای کاملاً نرم داشته باشید، بعد از اینکه گوشت کدو را جدا کرده اید. داخل غذاساز آنها را بهم بزند تا کاملاً نرم و یکدست شوند. کدو حلوایی ما کاملاً حاضر شده است و می توانید از آن در غذا ها و انواع دسر و البته پیش غذاها استفاده نمایید.

طرز تهیه کدو حلوایی با آهک و طرز تهیه کدو حلوایی دسر خوشمزه
5 (100%) 1 vote

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به سایت سرگرمی می باشد.