7 خواص خیار سبز برای پوست و مو و خواص خیار در کاهش وزن فوری

خواص خیار

خواص خیار با وجود اینکه خیار معمولاً سبزی به نظر می‌رسد اما در واقع خیار یک نوع میوه است.خیار یک منبع غنی از مواد مغذی مفید، آنتی اکسیدان و ترکیبات عالی است که برای پیشگیری از برخی بیماری‌ها نیز مفید است.با وجود این خیار کالری زیادی ندارد و بیشتر شامل مقدار زیادی آب و فیبر‌های محلول در آب است که برای کاهش وزن مفید می‌باشد.در این مقاله نگاه دقیق تری به برخی از مزایای خیار در بخش سلامت می‌پردازیم

 

 خواص خیار سبز,خواص خیار در کاهش وزن,خواص خیار بر پوست و مو

 

خواص خیار سبز

 

1- سرشار از مواد مغذی

خیار با وجود داشتن کالری کم، شامل ویتامین‌ها و مواد معدنی مهمی‌می‌باشد. یک خیار  300 گرمی‌حاوی مواد زیر است:

 

کالری 45 گرم
کل چربی 0
کربوهیدارت 11 گرم
پروتئین 2 گرم
فیبر 2 گرم
ویتامین 14 درصد RDi
ویتامینk 62 درصد RDI
منیزیم 10 درصد
پتاسیم 13 درصد
منگنز 12 درصد

 

اگرچه اندازه گفته شده در این مقاله یک سوم خیار است اما با خوردن یک قسمت از یک خیار، حدود یک سوم مواد مغذی نام برده در بالا را دریافت خواهید کرد.علاوه بر این خیار دارای مقدار زیادی آب است در حقیقت حدود 96 درصد آن را آب تشکل می‌دهد.توجه داشته باشید که پوست کندن خیار باعث کاهش مقدار فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی آن می‌شود و  برای دریافت حداکثر مواد غذایی ، باید آن را بدون پوست کندن مصرف کرد.

خلاصه خیار‌ها دارای کالری کم هستند، اما در دارای آب زیاد و چندین ویتامین و مواد معدنی مهم هستند. خوردن خیار با پوست حداکثر مقدار مواد مغذی فراهم می‌کند.

خواص خیار برای پوست و مو

2– منبع حاوی آنتی اکسیدان‌ها

آنتی اکسیدان‌ها مولکول‌هایی هستند که باعث توقف اکسیداسیون می‌شوند و جلوی واکنش‌های اتم‌های ناپایدار با الکترون‌ها را که به عنوان رادیکال‌های آزاد شناخته می‌شوند می‌گیرند.و تجمع این رادیکال‌های آزاد مضر می‌تواند باعث بیماری‌های مزمن شود.در حقیقت استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال‌های آزاد می‌تواند منجر به بیماری سرطان، قلبی، ریه و بیماری‌های خود ایمنی شود.میوه‌ها و سبزیجات از جمله خیار، منابع مهمی‌برای دریافت آنتی اکسیدان هستند که خطر مبتلا شدن به بیماری‌هایی که در بالا ذکر شد را کاهش می‌دهند.

در یک مطالعه سی روزه بر روی 30 سالمند نتایج استفاده از پودر آنتی اکسیدان خیار و پودر خیار اندازه گیری شد.در پایان سی روز مطالعه نتایج نشان داد که پودر خیار باعث افزایش قابل توجه فعالیت آنتیاکسیدانی شد.با این حال، باید توجه داشت که پودر خیار مورد استفاده در این مطالعه احتمالا دارای دوز بیشتری از آنتی اکسیدان‌ها است که شما در یک خدمت معمولی خیار مصرف می‌کنید.یکی دیگر از مطالعات آزمایشگاهی، خواص آنتی اکسیدانی خیار را مورد بررسی قرار داد و نشان داد که خیار حاوی فلاونوئیدها و تانن‌ها است که دو گروه ترکیبات هستند که مخصوصا در مسدود کردن رادیکال‌های مضر آزاد هستند

خلاصه خیار حاوی آنتی اکسیدان‌ها، از جمله فلاونوئیدها و تانن‌ها است که مانع تجمع رادیکال‌های آزاد مضر می‌شود و ممکن است خطر ابتلا به بیماری مزمن را کاهش دهد.

3 – کمک به فرآیند هیدراتاسیون

آب برای عملکرد بدن شما بسیار مهم است و نقش‌های مهم زیادی را بازی می‌کند. و در فرآیندهای مانند تنظیم دما و حمل و نقل مواد زائد و مواد مغذی دخیل است.در واقع، هیدراتاسیون مناسب می‌تواند بر همه چیز از عملکرد فیزیکی تا متابولیسم تاثیر بگذارد.در حالی که اکثر نیازهای مایع خود را با آب آشامیدنی یا مایعات دیگر تامین می‌کنید، بعضی افراد ممکن است تا 40 درصد کل مصرف آب خود را از غذا دریافت کنند.به ویژه میوه‌ها و سبزیجات که می‌توانند منبع خوبی از آب در رژیم غذایی شما باشند.

در یک مطالعه، وضعیت هیدراتاسیون بررسی شد و پرونده رژیم غذایی برای 442 کودک جمع آوری شد. در این مطالعه معلوم شد که افزایش مصرف میوه و سبزیجات با بهبود وضعیت هیدراتاسیون همراه است.از آنجایی که خیارها حدود 96٪ آب تشکیل می‌شوند، به ویژه در ارتقاء هیدراتاسیون موثر هستند و می‌توانند به نیازهای مایع روزانه شما کمک کنند

خیارها از حدود 96٪ آب تشکیل شده اند که ممکن است هیدراتاسیون را افزایش دهند و به نیازهای مایع روزانه شما کمک کنند.

خواص خیار در کاهش وزن

4- کمک به کاهش وزن

خیارها به طور بالقوه به خاطر داشتن کالری کم می‌توانند به شما در کاهش وزن کمک کنند.هر یک فنجان (104 گرم) حاوی فقط 16 کالری است، در حالی که کل یک خیار (300 گرم) تنها 45 کالری دارد.این بدان معنی است که شما می‌توانید مقدار زیادی خیار بدون بسته بندی کالری اضافی که سبب افزایش وزن می‌شود بخورید.

خیار می‌تواند به خاطر عطر و طعمش به سالاد، ساندویچ‌ها و بقیه غذاها اضافه و جایگزینی برای غذاهایی با کالری بالا استفاده شود.علاوه بر این، مقدار آب بالای خیار نیز می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.طی یک بررسی  13 تحقیق بر روی 3628 نفر انجام شد و نتیجه به دست آمده این بود که خوردن غذاهایی با مقادیر زیاد آب و کم کالری با کاهش قابل توجه وزن بدن همراه است.

خیارها دارای کالری کم هستند و حاوی مقدار زیادی آب هستند و می‌توانند به عنوان یک غذای کم کالری برای بسیاری از غذاها استفاده شوند. ودر کنار این در کاهش وزن نیز موثر باشد.

خواص خیار بر سلامتی

5- کاهش قند خون

مطالعات متعدد آزمایشگاهی نشان داده اند که خیار ممکن است به کاهش سطح قند خون و جلوگیری از برخی عوارض دیابت کمک کند.مطالعات متعدد حیوانی و آزمایشگاهی نشان داده اند که خیار ممکن است به کاهش سطح قند خون و جلوگیری از برخی عوارض دیابت کمک کند.مطالعه‌ی یک حیوان اثرات گیاهان مختلف بر روی قند خون را مورد بررسی قرار داد. خیارها به طور موثر کاهش و کنترل قند خون نشان دادند.

طی یک مطالعه دیگر که روی موش‌های دیابتی انجام شد و آن تزریق عصاره پوست خیار به موشها بود که مشخص شد عصاره پوست خیار می‌تواند بیشترین تغییرات مرتبط با دیابت را تغییر داده و باعث کاهش قند خون شود.علاوه بر این، یک مطالعه لوله آزمایشی نشان داد که خیار ممکن است در کاهش استرس اکسیداتیو و جلوگیری از عوارض ناشی از دیابت موثر باشد.با این حال، شواهد کنونی محدود به مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی است. تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه چگونه قارچ‌ها ممکن است بر میزان قند خون افراد تاثیر بگذارد، مورد نیاز است.

خلاصه مطالعات آزمایشگاهی نشان می‌دهد که خیار ممکن است به کاهش قند خون و جلوگیری از عوارض ناشی از دیابت کمک کند، اگر چه تحقیقات بیشتری لازم است.

6- نظم دهی به گوارش بدن و حرکات معده

خوردن خیار به حرکات منظم رود کمک کند.از آنجایی که از دست دادن آب بدن یکی از دلایل اصلی بیماری یبوست است و به هم خوردن تعادل آب بدن باعث دفع دشوار مدفوع شود. خیار می‌تواند این مشکل را به خاطر داشتن آب زیاد حل کند و هیدراتاسیون را افزایش دهد و از یبوست جلوگیری کند همچنین خیار  با داشتن فیبر می تواند به حرکات روده کمک کند.

به طور کلی خیار با داشتن پکتین که نوعی فیبر محلول است می تواند حرکت ماهیچه های روده ای را افزایش دهد و با کمک باکتری های مفید موجود در روده ها باعث بهبود سلامت دشتگاه گوارشی شود

خلاصه خیار حاوی مقدار زیادی فیبر و آب است که هر دو ممکن است به جلوگیری از یبوست و افزایش منظم کمک کنند.

 

7- قابل اضافه شدن به هر رژیم غذایی

خیار با طراوت و طعم خاصی که دارد می تواند در انواع سالاد و ساندویج استفاده شود.از خیار می توان به عنوان یک میان وعده کم کالری هم استفاده کرد و با کمی خلاقیت می توان طعم های خوشمزه ای همراه با خیار ساخت و لذت برد.در اینجا چند دستور العمل برای کمک به ادغام خیار در رژیم غذایی شما لیست شده است:

چیپس خرد شده

خیار ترشی سریع

سالاد خیار تایلندی

توت فرنگی، آهک، خیار و نعناع آب

سوربت(نوعی دسر که  وعی دسر میوه‌ای یخی است که از آب، شکر و عصاره یا پورهٔ میوه‌ها تهیه می‌شود ) خیار و نعناع

خیار پنیر کبابی

 

می توان خیار را هم به تنهایی مصرف کردو هم به عنوان یک میان وعده کم کالری و یا برای اضافه کردن طعم در انواع غذا استفاده کرد.

 

خیارها یک غذای پرطرفدار، مغذی و فوق العاده متنوع برای هر رژیم غذایی هستند.آنها کالری کم دارند اما حاوی بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم و همچنین محتوای آب بالا هستند.خوردن خیار ممکن است منجر به بسیاری از مزایای بالقوه سلامت، از جمله کاهش وزن، هیدراتاسیون متعادل، نظم دهی به گوارشی و کاهش سطح قند خون شود.

7 خواص خیار سبز برای پوست و مو و خواص خیار در کاهش وزن فوری
5 (100%) 6 vote[s]

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به سایت سرگرمی می باشد.